Home Aktualności Firma Tesla nadal redukuje zatrudnienie w Chinach

Firma Tesla nadal redukuje zatrudnienie w Chinach

Opublikowal Adam Bednarek

Firma Tesla nadal redukuje zatrudnienie w Chinach, dążąc do odzyskania pozycji na największym na świecie rynku motoryzacyjnym – donoszą informatorzy agencji Bloomberga.

Według informacji podanych przez Bloomberga, nowe zwolnienia, które rozpoczęły się na początku bieżącego tygodnia, są kontynuacją redukcji zatrudnienia, która rozpoczęła się w połowie kwietnia. Te zwolnienia są częścią planu producenta samochodów elektrycznych mającego na celu zmniejszenie globalnego zatrudnienia o ponad 10 procent.

pochodzące od agencji, które nie chciały ujawnić swojej tożsamości, sugerują, że zwolnienia obejmują pracowników z różnych dziedzin, takich jak obsługa klienta, inżynierowie, pracownicy linii produkcyjnej i zespół w fabryce Tesli w Szanghaju. W zeszłym miesiącu zwolnienia najbardziej dotknęły przedstawicieli handlowych.

Nie wiadomo dokładnie, ilu pracowników będzie dotkniętych zwolnieniami ani jaki będzie miało to konsekwencje dla działalności Tesli w Chinach. Przedstawiciele firmy w Chinach nie udzielili odpowiedzi na prośby Bloomberga o komentarz.

Spowolnienie globalnego popytu na samochody elektryczne spowodowało największe w historii zwolnienia w firmie Tesla. jest szczególnie trudna w Chinach, gdzie intensywna konkurencja ze strony firm takich jak BYD oraz pesymistyczne nastroje konsumentów negatywnie wpływają na . z fabryki w Szanghaju spadły o 18% w kwietniu, pomimo że ogólny pojazdów nowej energii wzrósł o 33%.

W pierwszym kwartale 2024 roku udział Tesli na chińskim rynku spadł do około 7,5 proc., w porównaniu do 10,5 proc. w analogicznym okresie poprzedniego roku.

You may also like

Leave a Comment

Verified by MonsterInsights