Home TransportTransport kolejowy Awaria urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew – opóźnienia nawet o cztery godziny

Awaria urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew – opóźnienia nawet o cztery godziny

Opublikowal Adam Bednarek

W niedzielę rano pasażerowie PKP informowali o opóźnieniach nawet do czterech godzin. Jakubowski, rzecznik prasowy spółki Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe, wyjaśnił, że trwa usuwanie awarii urządzeń sterowania ruchem ów na stacji , która jest kluczowa w połączeniach między innymi z Warszawą. Z tego powodu występują zmiany w kursowaniu pociągów przez węzeł łódzki.

O godzinie 4 rano w niedzielę zauważono problem z urządzeniami sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew. Jakubowski poinformował, że służby techniczne PKP PLK SA oraz firma Alstom pracują obecnie nad naprawą usterki.

Zmieniono trasy kursowania pociągów. Niektóre składy przejeżdżają przez stację Łódź Widzew, a pozostałe są kierowane przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów – poinformował przedstawiciel PKP PLK.

Pasazerom jest informowane, że sięgają nawet czterech godzin, a niektóre pociągi zostały odwołane.

Aktualne o zmianach w rozkładach jazdy są regularnie udostępniane na stacjach, przystankach oraz na stronie portalpasazera.pl.

You may also like

1 Komentarz

Juliusz Nowicka 7 kwietnia, 2024 - 4:39 pm

Niestety, opóźnienia i problemy techniczne na stacjach kolejowych to niestety częsty problem w Polsce. Mam nadzieję, że sytuacja zostanie szybko naprawiona

Odpowiedz

Leave a Comment

Verified by MonsterInsights