Home Aktualności ČD: Transport dla hokeistów i kibiców podczas mistrzostw świata

ČD: Transport dla hokeistów i kibiców podczas mistrzostw świata

Opublikowal Adam Bednarek

ČD to dumny partner czeskich sportowców i kibiców. W przeszłości pomagaliśmy w zapewnieniu transportu dla hokeistów i kibiców podczas mistrzostw świata, i tak samo jest w tym roku. Od piątku wysłaliśmy siedem par specjalnych połączeń SC Pendolino. Zainteresowanie nimi jest duże wśród kibiców, z wyjątkiem kilkudziesięciu miejsc, już informujemy, że są wyprzedane, czyli ponad 4600 pasażerów – powiedział Michał Krapinec, prezes zarządu i dyrektor generalny ČD.

Pociągi SC Pendolino i InterCity kursują między głównymi dworcami kolejowymi w Pradze i Ostrawie w czasie 3 godzin i 12 minut, zapewniając wysoki komfort podróży. Osoby zainteresowane hokejem mogą skorzystać z zwykłych połączeń ČD. bezpośrednio dojeżdża do hali widowiskowo-sportowej O2 w Pradze, która znajduje się tylko 10 minut spacerem od dworca kolejowego Libeň. Zatrzymuje się tam większość pociągów z wschodniej części kraju, np. z Ostrawy, Wołoszczyzny, Zlína czy Moraw Południowych. Przez Libeň przejeżdżają również połączenia regionalne linii S1 i S7 z Dworca Głównego oraz Dworca Masaryka.

Można także dotrzeć pociągiem z różnych części kraju na mecze w Ostravar Arena w Ostrawie. kolejowa Ostrava-Vítkovice znajduje się około 20 minut pieszo od areny i jest obsługiwana przez regularne połączenia S9 Ostrava-Svinov – Havířov – Český Těšín.

Podczas trwania gry należy spodziewać się większej liczby pasażerów na niektórych dalekobieżnych połączeniach, dlatego zaleca się śledzenie prognozowanego obłożenia wybranego połączenia.

Podróżujący mają możliwość łatwego sprawdzenia zajętości wybranego przez siebie pociągu w internetowym sklepie www.cd.cz dzięki funkcji sygnalizacji świetlnej, która pokaże im, jak zapełniony będzie ich pociąg i w przypadku potrzeby zaleci zakup rezerwacji miejsca" – informuje Krapinec, przypominając o przydatnej nowej funkcji w e-sklepie.

Autobusy ČD Bus będą bezpośrednio przewozić zawodników na areny. Oprócz transportu kibiców i drużyn pociągiem, ČD zapewni również transfery hokeistów między hotelami, stadionami i dworcami kolejowymi w Pradze i Ostrawie za pomocą swojej spółki zależnej ČD Bus i nowoczesnych autobusów IVECO.

Od trzech tygodni pasażerowie mają możliwość zobaczenia wyjątkowo udekorowanej lokomotywy Siemens Vectron z logiem mistrzostw i hasłem przewodnim „Heart Of The Game”.

You may also like

Leave a Comment

Verified by MonsterInsights