Home Aktualności Przewoźnicy z Ukrainy nadal bez szans na przywrócenie zezwoleń w branży transportowej – rozczarowanie polskiej i unijnej strony

Przewoźnicy z Ukrainy nadal bez szans na przywrócenie zezwoleń w branży transportowej – rozczarowanie polskiej i unijnej strony

Opublikowal Adam Bednarek
Aktualności kiosk z napisem spelog.pl

Mimo oczekiwań polskich firm transportowych, istnieje mała szansa na zezwoleń dla przewoźników z Ukrainy. Komisja Europejska zaproponowała przedłużenie umowy transportowej do końca 2025 roku, a po tym czasie miałaaby ona automatycznie przedłużyć się o kolejne 6 miesięcy.

Prezes ZMPD, Jan Buczek, wyraża rozczarowanie postawą unijnych władz. Organizacja przyjęła z przykrością bierną postawę przedstawicieli państw członkowskich, którzy nie traktują poważnie argumentów i wniosków opartych na polskich doświadczeniach z ukraińską konkurencją i jej swobodnym dostępem do unijnego rynku transportowego – powiedział.

Prezes ZMPD jednocześnie informuje, że przewoźnicy z innych państw UE również będą wkrótce odczuwać negatywne konsekwencje wynikające z zawartej umowy.

Porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą zostało podpisane w czerwcu 2022 roku. Jego głównym celem było udzielenie wsparcia dla gospodarki Ukrainy po agresji ze strony Rosji. Minister infrastruktury, Dariusz Klimczak, twierdzi, że umowa spowodowała zaburzenie równowagi na rynku transportu drogowego w UE.

Jeżeli Twoja firma ponosi duże związane z zakupem paliwa i chciałbyś je zmniejszyć, to istnieje kilka sposobów na osiągnięcie tego celu

Dzięki karcie flotowej E100 możesz tankować bezgotówkowo i to w miejscach, gdzie ceny są najniższe!

Wypróbuj bezpłatnie kartę i sprawdź, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie.

Komisja Europejska opracowała propozycję zmian w umowie handlowej między Ukrainą a krajami UE. Zmiany te umożliwiłyby przywrócenie, pod określonymi warunkami, zezwoleń dla ukraińskich firm transportowych.

You may also like

Leave a Comment

Verified by MonsterInsights